Kosmeceutyki, Ryż preparowany, Uroda

Operacje chirurgiczne

Off 48
Operacje chirurgiczne
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

operacje-chirurgiczne-4Często słyszymy, że ktoś idzie na zabieg czy, że ma operację na to czy tamto schorzenie. Zabieg zabiegowi jednak nierówny. Niektóre są niezbędne, inne, jak większość operacji w klinikach medycyny estetycznej, podyktowane względami urody czy kompleksów. Część operacji jest prosta, część wykonuje się bardzo rzadko. Wszystko zależy od choroby.
Operacje chirurgiczne można podzielić na kilka sposobów. Po pierwsze, ze względu na czas wykonania operacji. Zabieg może być nagły, taki który należy wykonać w ciągu kilku minut lub godzin od wystąpienia objawów. Są też operacje pilne, na których wykonanie ma się do kilku dni oraz planowane, których wykonanie nie musi być niezwłoczne.
Następnym kryterium podziału jest cel i wynik operacji. Występują operacje diagnostyczne, radykalne oraz paliatywne. Pierwsze służą rozpoznaniu choroby, drugie mają na celu całkowite wyleczenie. Zabiegi paliatywne służą jedynie poprawie stanu chorego, bez usunięcia przyczyny choroby.
Oprócz powyższych rodzajów występują także operacje plastyczne, zarówno odtwórcze, jak i kosmetyczne.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Domowe sposoby na trądzik

    Trądzik to do dolegliwość, która potrafi zniszczyć życie nastolatka. Bo jak tu się cieszyć z tego, że jest się młodym i zakochanym. kiedy twarz naznaczona jest wypryskami i z daleka się świeci. Urody to nie dodaje, a pewności siebie tym bardziej nie. Dlatego nastolatki prześcigają się w  wymyślaniu skutecznych domowych metod zwalczania trądziku i solidarnie…

  • Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

    Kolonoskopia jest badaniem, którego wiele osób się boi. Jest to niestety nie przyjemne badanie, które polega na wprowadzeniu kolonoskopu do odbytu. Już sama ta krótka formuła może przyprawić o ból głowy. Co zrobić jednak gdy jesteśmy zmuszeni wykonać to badanie? Może warto dopłacić aby poczuć się bardziej komfortowo podczas badania? Oczywiście, ze tak. Kolonoskopia w…