Artresan, Zdrowie

Trądzik młodzieńczy – koszmar nastolatków

Off 104
Trądzik młodzieńczy – koszmar nastolatków
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

medycyna (35)Trądzik młodzieńczy ? słysząc te słowa, większości nastolatkom włosy stają dęba. Jest to bowiem choroba, której leczenie wymaga czasu i cierpliwości. Mimo iż jest ona dosyć powszechna, powoduje bardzo uciążliwy dyskomfort psychiczny. Osoby z trądzikiem są bowiem często w szkole postrzegane jako mniej atrakcyjne i gorsze. Czerwone krosty i przetłuszczona cera kojarzą się również (choć niesłusznie) z brakiem higieny. Choć na efekty leczenia trzeba poczekać kilka tygodni, a na całkowite wyleczenie nawet kilka miesięcy, warto podjąć leczenie. Jeżeli trądzik jest już zaawansowany, trzeba koniecznie udać się do dermatologa. Leki bez recepty na bazie ziół mogą bowiem nie dać w tym wypadku oczekiwanych efektów. Trzeba też pamiętać o właściwej higienie. Cery trądzikowej nie można myć zbyt często ? najlepiej dwa razy dziennie. Nie powinno w tym celu używać się również zbyt drażniących kosmetyków. Nie należy się więc załamywać, jeśli na naszej twarzy pojawi się trądzik. Stosując się bowiem do zaleceń lekarza i pamiętając o odpowiedniej higienie, trądzik można skutecznie wyleczyć.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Operacje plastyczne – Jastrzębie-Zdrój

    Niekończąca się młodość Każdy kto przekroczył pewien wiek, wie o tym jak młodość szybko przemija. Już od początku mówi się swoim dzieciom, aby cieszyły się z młodości, bo ten czas tak szybko umyka. Młody wygląd, energia, brak widocznych oznak zmęczenia i starości. Dorośli często wspominają czasy swojej młodości, swojego wyglądu i to jak czuli się…

  • Zabiegi medycyny estetycznej

    Mam co poprawić Jak ten świat się zmienia. Dwadzieścia lat temu na kosmetyczkę stać było tylko najbogatsze panie, żony prominentów i nowobogackich. Dziś ten rodzaj wspierania urody jest dla każdej z nas na wyciągnięcie ręki. Klinik oferujących zabiegi medycyny estetycznej jest tak wiele, że cenowo muszą ze sobą konkurować. Można skorzystać z naprawdę szerokiej oferty….